Ma: Csongor, Bernadett Holnap: Rudolf, Izidóra
önök küldték | sport
Érmeket lapátoltak Győrben

Évadnyitó kajakversenyen jártak az oroszlányi kajakosok

Sem az időjárásra, sem a szervezésre nem lehetett panasz Győrben, csodálatos napsütésben profi körülmények között tudtak rajthoz állni az idei gyorsasági idénynyitón az utánpótláskorúak. 2000 méteren mérték össze tudásukat, és most először egy hendikepes rendszerű 4000 méteres versenyen is vízre szállhattak kicsik és nagyok egyaránt.

A belgiumi példa alapján megrendezett 4 kilométeren többek között ott volt minden idők legjobb maratoni versenyzője, Csay Renáta, aki a győriek utánpótlásedzőjével, Németh Balázzsal vegyes párosban teljesítette a távot.

A verseny reggel kilenc órától délután négy óráig tartott, majd az eredményhirdetés következett, ahol a sikeres versenyzők átvehették megérdemelt érmeiket. Érmekkel az első hat helyezettet jutalmazták.

A Vértesi Erőmű S. E. kajakszakosztálya a 2000 méteres távra 21, a hendikepre 10 nevezést adott le.

Versenyzőink az első gyorsasági versenyen jól szerepeltek: négy első hely Schlága Dorina, Radványi Rita, Bacsányi Krisztina és Hegedüs Norbert révén. Ezüstérmet szerzett Kerek Tamás, Sikos Ákos, bronzérmet Gál Kristóf és Madari Csaba. Negyedik helyen végzett: Pelikán Nóra, ötödik lett Menkó Lili és Szlobodnik Zsanett, hatodik Tóth Levente, egy korosztállyal feljebb Kerek Tamás.

(Aszalós Miklós)
Összes hír...

Népszerű hírek

Szenzációs szarkofág-lelet Környe határában! (49742)
FRISSÍTVE! Pénteken délután fordított ki az eke egy töredéket a római kőkoporsóból, melybe vélhetően 1700 éve temettek egy nőt
Óriási római erődöt tárnak fel a szomszédos Környén (33433)
A Magyar Nemzeti Múzeum, a pécsi és debreceni egyetem, a miskolci múzeum, Kuny Domokos Múzeum közös projektje az idei feltárás.
Tűzoltóink szupergyorsak – miért "késhetnek" mégis egy tűzesetnél? (32001)
A riasztási rendszer működésének tanulságai egy mopedautó porrá égése kapcsán. A válasz 360-441?